Angelina Topić druga na atletskom mitingu u Zagrebu
Angelina Topić je podelila drugo mesto u skoku uvis na „Hanžekovićevom memorijalu“ u Zagrebu.
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Foto: SAS
Srpska rekorderka (2,00 m), preletela je ovoga puta 1,95 m iz drugog pokušaja. Prethodne visine: 1,85 m, 1,90 m, 1,93 m savladala je u prvom naletu. Propustila je najbolja srpska sportistkinja 1,97 m i probala na 1,99 m, ali nije bila uspešna.
Identičan niz ostvarila je Eleanora Paterson (Australija), svetska prvakinja iz 2022. godine, samo što je za nju 1,97 m ovoga puta bilo previsoko.
Na takmičenju zlatne kategorije (odmah ispod Dijamantske luge), najuspešnija je bila olimpijska pobednica Jaroslava Mahučih (Ukrajina) sa 1,97 m. Probala je da savlada 2,01 m i tri puta rušila letvicu.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pred Predsedništvom primio zahteve grupe radnika GSP-a:Odgovor u roku od 7 dana
- 24 Jun, 2026
- 15 minuta ranije
Angelina Topić druga na atletskom mitingu u Zagrebu
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Sledi rasplet: Ovo je tabela trećeplasiranih reprezentacija pred poslednje kolo takmičenja u grupama
- 24 Jun, 2026
- 4 sati ranije
