Predsednik Vučić pred Predsedništvom primio zahteve grupe radnika GSP-a:Odgovor u roku od 7 dana
Grupa radnika GSP-a danas je došla do Predsedništva Srbije da preda svoje zahteve, a predsednik Aleksandar Vučić izašao je pred njih i primio zahteve. Vučić je rekao da će zajedno sa nadležnima iz Grada biti pripremljen odgovor u roku od sedam dana. "Deo radnika GSP-a me je dočekao zvižducima, a ja sam bio srećan što sam, ipak, mogao da razgovaram sa njima. Primio sam njihove zahteve i zajedno sa nadležnima iz grada pripremićemo odgovor u roku od sedam dana. I ovom prilikom se pokazalo da razgovorom, dijalogom, možemo da rešavamo probleme", naveo je Vučić u objavi na Instagramu.
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
Foto:printscreen Instagram.com/buducnostsrbijeav/
Jedan od predstavnika radnika GSP-a rekao je predsedniku Vučiću da je GSP-u, da bi nastavio da radi na svim linijama, potrebno najmanje 90 trolejbusa pošto su zastarela vozila, a da Grad Beograd ima rešenje da kupi 60 trolejbusa za GSP, a da ostatak da privatniku na 20 godina preko javno-privatnog partnerstva. Naveo je da oni traže 90 trolejbusa za GSP, a predsednik je pitao da li bi prihvatili da bude još 30 eventualno električnih autobusa za GSP, na šta su oni rekli da bi prihvatili. Vučić je istakao da moramo da držimo ravnopravnim privatnu svojinu i državnu svojinu, ali da je uvek saglasan, kao državni čovek, da gleda kako da se zadrži ono što jeste državno. "Naravno, moram da razgovaram sa ljudima iz grada, ja mislim da mi moramo da smanjimo troškove ukupne koje imamo za gradski prevoz. Ja mislim da su ti troškovi ogromni. Pružili smo građanima nešto što nikada nije bilo, da imaju besplatan prevoz, ali je to ogroman problem za nas. Kao što znate. Na kraju krajeva, i za vas i za nas. I zato sam spreman da saslušam i hvala vam na tome. Ja nemam problem kada zviždite, kada bilo šta radite, što hoćete da razgovarate. Nikakav mi problem nije. Meni je važno da vi hoćete da razgovarate", rekao je Vučić. Radnici GSP-a koji su se okupili u zahtevima traže obustavu javnog-privatnog partnerstva dok se ne definiše status trolejbuskih linija u Beogradu, hitnu kupovinu najmanje 90 novih trolejbusa, nabavku 300 novih autobusa za potrebe GSP-a i čvrste državne garancije da više nijedna linija u Beogradu neće biti oduzeti GSP-u i prepuštena privatnim preduzećima. Učesnici su se okupili kod zgrade "Londona", odakle su krenuli u protestnu šetnju do Predsedništva, gde su predali zahteve. Skup su organizovali Sindikat „Centar“ GSP „Beograd“, Sindikat „Sloga GSP“, Sindikat zaposlenih u javnom prevozu Beograd, Udruženje građana „Vratimo trolu 28“ i Udruženje korisnika javnog prevoza Beograda. Oni su ranije ove zahteve predali i Vladi Srbije.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna građani će moći da izaberu najvažnije teme i ukažu na probleme
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
OB Pančevo: Bolji uslovi za boravak pacijenata u Očnoj bolnici
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
Mali:Javni dug Srbije 43,7% BDP, dobra fiskalna politika glavni alat u kriznim vremenima
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna želim da čujem građane,da zajedno gradimo budućnost Srbije
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
