Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili Katar za nokaut fazu Svetskog prvenstva, Švajcarska prva u grupi
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva u SAD, Meksiku i Kanadi, pošto je u Sijetlu pobedila selekciju Katara rezultatom 3:1 u meču poslednjeg, trećeg kola grupe B.
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Foto: AP Photo/Lindsey Wasson
Strelci za BiH bili su Kerim Alajbegović u 29. minutu i Mahmud Abunada (autogol) u 34. i Ermin Mahmić u 80. minutu.Jedini pogodak za Katar postigao je Hasan Al Hajdos u 42. minutu.
Fudbaleri Švajcarske savladali su u Vankuveru reprezentaciju Kanade rezultatom 2:1 u trećem kolu grupe B. Švajcarska je vodila 2:0 golovima Rubena Vargasa u 46. i Johana Manzambija u 57. minutu. Promis Dejvid je u 76. minutu smanjio na konačnih 2:1.
Prvo mesto u grupi zauzela je Švajcarska sa sedam bodova, Kanada je druga sa četiri, BiH na trećoj poziciji ima četiri, dok je Katar poslednji sa jednim bodom.
Švajcarska i BiH će naknadno saznati protivnika u nokaut fazi SP, dok će Kanada igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe A.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Teodora Kostović prošla u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Fudbaleri Vojvodine poraženi od Đera u prijateljskoj utakmici
- 24 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Dušan Lajović izborio plasman u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Kadetska košarkaška reprezenacija Srbije sutra putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul
- 24 Jun, 2026
- 2 sati ranije
