Andrej Barna u finalu Svetskog prvenstva
Srpski plivač Andrej Barna plasirao se u finale trke na 50 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Singapuru.
- 01 Avgust, 2025
- 10 months ago
Foto: AP Photo/Vincent Thian
Barna je završio kao prvi u drugom polufinalu vremenom 21,45 sekundi, a imao je i treći najbolji rezultat od svih plivača.
Najbrži je bio Australijanac Kameron Mekivoj sa 21,30 sekundi, drugo vreme imao je Amerikanac Džek Aleksi koji je trku otplivao za 21,32.
Barna je prethodno, oborivši državni rekord, kvalifikacije završio kao prvi u svojoj grupi vremenom 21,44 sekunde, a imao je i najbolji rezultat u od svih plivača.
Finale trke na 50 metara slobodnim stilom na programu je sutra u 13.09 časova.
Srpski plivač Luka Jovanović nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 100 metara delfin stilom na SP, on je u kvalifikacijama ostvario rezultat 54,84 sekunde.
Izvor: Tanjug
Nemanja Milunović novi fudbaler Spartaka iz Subotice
Najnovije vesti
U narednih sedam dana niže cene dizela i benzina: dizel 220 dinara, benzin 194 dinara
- 12 Jun, 2026
- 18 minuta ranije
Ilon Mask postao prvi bilioner na svetu
- 12 Jun, 2026
- 18 minuta ranije
Oko 100 auto sedišta uručeno roditeljima najmlađih stanovnika opštine Kovačica
- 12 Jun, 2026
- 20 minuta ranije
Preminula tajlandska princeza Badžrakitijaba
- 12 Jun, 2026
- 27 minuta ranije
