Zrno tradicije pod otvorenim nebom: Priprema za 10. Kukuruz festival
Na kukuruznom polju salaša porodice Feldeši Aktiv žena "Pipač" priredio je prikaz tradicionalnog ručnog kopanja kukuruza, onako kako su to nekada zajednički radili naši preci.
- 03 Jul, 2025
- 11 months ago
Događaj je započeo tradicionalnim doručkom na otvorenom: prostirka na njivi, domaća hrana i ukusi pod otvorenim nebom. Nakon rada u polju, okupljeni su uživali u zajedničkom ručku u pravom seoskom ambijentu.
Unutrašnjost imanja čuva duh prošlih vremena, starinski nameštaj, detalji i osećaj doma.Sve odiše toplinom i iskrenošću nekadašnjeg života na salašu, gde se vrednosti nisu merile stvarima, već zajedništvom i radom.
Ovaj susret bio je podsećanje da se tradicija ne nosi samo u sećanju, već i u rukama koje je prenose dalje.
Ovaj događaj predstavlja uvod i pripremu za jubilarni, 10. Kukuruz festival, koji će biti održan krajem septembra. U duhu onoga što festival promoviše; ljubav prema zemlji, običajima i zajedništvu.
Eva Nađ, predsednica Aktiva žena „Pipač“ istakla je da je veoma važno sačuvati i predstaviti stare običaje I ova priprema je zapravo za jubilarni 10. Kukuruz festival.
Bela Balogi je naglasio da je ručno kopanje kukuruza imalo i društvenu dimenziju, bilo je vreme druženja, razmene priča i održavanja međuljudskih veza, što današnjim tehnologijama često nedostaje.
Najnovije vesti
Vulin: Naš zahtev za referendumom o evropskom putu je zahtev Srbiji i Srbima da se suoče sa sobom
- 26 Jun, 2026
- 19 minuta ranije
Fudbaleri Ekvadora pobedili Nemačku za nokaut fazu Svetskog prvenstva, Obala Slonovače nadigrala Kurasao
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 10 sati ranije
