RTV Pančevo.

RTV Pančevo.

Radio Televizija Pančevo je preduzeće koje je registrovano za emitovanje televizijskog i radijskog programa. Radio Pančevo je počelo da radi u aprilu 1980. godine, TV Pančevo u decembru 1992. godine, dok je internet stranica RTV Pančevo prvi put postavljena 21. decembra 2009. godine.

Železničar u dobrom raspoloženju dočekuje Nišlije, Koković jasan: Želimo da nastavimo uspešan niz

Utakmica u Pančevu igra se u ponedeljak 28. aprila sa početkom u 18.30 časova

FOTO: RTV Pančevo

Fudbaleri Železničara vezali su dve pobede u doigravanju i trenutno su lideri na tabeli ispred Čukaričkog i Spartaka. Sada su izabranici Radomira Kokovića rešeni da domaću publiku obraduju novim trijumfom. 

U Pančevo dolazi ekipa Radničkog iz Niša sa kojom se "dizelka" ove sezone sastajala dva puta. U prvom meču u Nišu bilo je 2:1 za rivala, dok je poslednje odmeravanje snaga završeno bez pobednika. 

Železničar svakako u boljoj formi od rivala ulazi u meč koji je zakazan za ponedeljak 28. april od 18.30 u Pančevu.

- Zasluge za ove dve pobede idu momcima. Tekstila je neugodna ekipa naročito na domaćem terenu. Upisali smo značajna tri boda. Okrećemo se sada Radničkom koji poseduje ozbiljan kvalitet i to nije fraza. Ekipa je u neugodnom položaju. Nisu počeli plej-aut kako su želeli pa su sebe doveli u težak položaj. Samim tim očekujem od njih reakciju, u smislu želje za pobedom. Sigurno će želeti da iz te zone izađu što pre. Sa druge strane i nama je značajna ova utakmica. Pokušaćemo da nastavimo kontinuitet dobrih igara i rezultata. Na meni kao šefu struke je da ekipu spremim psihološki pre svega. Najbitnije mi je da nastavimo da pružamo dobar nivo igre i odemo korak dalje ka ostvarenju naših ciljeva – rekao je Koković, trener Železničara. 

Ono što posebno raduje šefa struke Železničara jeste dobra atmosfera u timu. To se posebno oseća posle tri boda protiv Tekstilca.

- Svi su spremni za ponedeljak što je dobro. Naravno da je uvek lepo dobijati utakmice u niz. Sigurno pomaže kod atmosfere, ali i na psihološkom planu. Mi smo imali seriju pobeda kada smo došao, pa onda poraza, sad smo opet na pobedničkom putu. Važno je da ekipa ne oscilira mnogo posle jedne utakmice. Ne ulazimo u letargiju i depresiju kad ne pobedimo. Naprotiv, izvlačimo pouke. Isto tako kad pobedimo ne upadamo u euforiju već nastojimo da budemo posvećeni procesu koji će na kraju dana doneti rezultat i pomoći nam da ostvarimo cilj koji smo zacrtali pred plej-aut - zaključio je Koković.  

Zoran Popović, golman Železničara u prethodnom meču sa Tekstilcem bio je jedan od najboljih na terenu, a u njegov kvalitet saigrači se uzdaju i protiv Radničkog. 

- Utakmica protiv Tekstilca je bila teška, naročito zbog terena. Teško je tamo da se igra, naročito kad sa veštaka odemo na takav teren. Žao nam je što nismo mogli da igramo našu igru. Drugačije zahteve smo imali, na sreću brzo smo poveli, ali smo se onda opredelili da čuvamo rezultat. Tekstilac se digao u poslednjih nekoliko utakmica, a i dobro je vođen od strane trenera Krulja. Ono što je bilo bitno jeste da i kad patimo i branimo se znamo da izguramo i odnesemo kući tri boda – rekao je Zoran Popović.

Velika opasnost po gol Železničara preti od Belakovića, Jamkama i Stjuarta, zna to dobro i golman Popović, pa poziva publiku da podrže tim u važno meču.  

-Siguran sam da će utakmica biti zanimljiva. Idemo na pobedu. Znamo da su i njima potrebna tri boda kako bi izašli iz krize. Zato bih voleo da pozovem naše navijače, pre svega zbog važnosti utakmice da nas podrže i uživaju u fudbalu. Naravno i da posle sa nama tu radost podele, a mi ćemo dati sve od sebe da pobedimo – zaključio je iskusni golman.

Standings provided by Sofascore