Toplo vreme pogoduje virusima pa je povećan broj sugrađana sa visokom temperaturom i respiratornim infekcijama
Nagle promene vremena naš organizam ne može odmah da toleriše, takođe toplo vreme pogoduje virusima pa je povećan broj sugrađana koji se bore sa visokom temperaturom i respiratornim infekcijama. Srčani bolesnici i asmatičari takođe su na udaru kada temperatura i vazdušni pritisak varira.
- 16 Mart, 2025
- 1 godina ranije
- Nagle promene vremena i sad najavljuju da će biti čak 26 i 27 C to za prvu dekadu marta meseca nije normalno i onda opet pad temperature.Naš organizam nema vremena da se tako brzo adaptira i osobe koje imaju neke zdravstvene probleme a tu pere svega mislim na kardiovaskulane probleme oni pate.Takođe su i viroze jer toplo vreme ne prija i odrasli i deca dolaze sa visokom temperaturom. Tu neke velike filozofije nam. Skidanje temeperture, tuširanje i lekovi i treba da se zna da neko ozdravi za nekolko dana a nekom je potrebno i 12 dana sve je to individualno.Treba biti uporan i to će u narednom periodu proći,kaže dr Manasijević.
Naš naćin života se ubrzao ali kada je bolest u pitanju mora da se ispoštuje sam organizam kada je neko bolestan nije dovoljno da pije samo terapiju već je neophodan i odmor kao što se ranije znalo svaka bolest mora da se odleži.
Najnovije vesti
Fudbaleri BiH i Kanade remizirali u Torontu na startu Mundijala
- 12 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Košarkaš Dubaija Mfiondu Kabengele MVP finalne serije ABA lige
- 12 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Košarkaši Dubaija pobedili Partizan za prvu titulu šampiona ABA lige
- 12 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Slađana Drezgić imenovana za selektorku vaterpolistkinja Srbije
- 12 Jun, 2026
- 3 sati ranije
