Vađenje krvi neophodno kod postavljanja dijagnoze
- 10 Mart, 2025
- 1 godina ranije
Laboratorijske analize neophodne su kod postavljanja dijagnoza.Tokom zimskog perioda povećan je broj pacijenta koje lekari šalju u laboratoriju Doma zdravlja. Pored redovnih sistematskih pregleda mnogi sugrađani dolaze na preventivne preglede pa su im analize neophodne.Takođe dosta pacijenta dolazi zbog povećanog broja respiratornih infekcija kada su kontrole neophodne.Posebno je važna priprema pre vađenja krvi zašto je to neophodno objasnila je dr Danijela Kornic Ristovska načelnica Doma zdravlja.
-Svakako pacijenti i priprema je prva karika koja je odgovorna za dobijanje analiza .To je svako 12 sati pre vađenja krvi ne treba ništa jesti, takođe doći u određeno vreme u laboratoriju i ispratiti sve sugestije koje je dao izabrani lekar.
Pacijenti često imaju nedoumice posebno hronični bolesnici koji često piju i više lekova da l8i terapiju treba da popiju pre vađenja krvi ili posle.
-Ukoliko ne postoji drugačija sugestija od strane lekara najčešće pacijenti prvo izvade krv pa odmah posle toga popiju terapiju. Ukoliko je rezultat kritično visok ili nizak odmah se kontaktira izabrani lekar.
Za vađenje krvi je odavno uvedeno zakazivanje što je omogućilo da nema guži. Hitni slučajevi se primaju odmah a pacijenti koji zbog svoje bolesti ne mogu da se popunu na sprat imaju mogućnost da krv izvade u prizemlju. Takođe po naseljenim mestima postoje punktovi u kojia se rade laboratorijske analize.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
