Ministar Lončar razgovarao sa predstavnicima svih sindikata u zdravstvu
- 09 Januar, 2025
- 1 godina ranije
Ministar zdravlja u Vladi Republike Srbije dr Zlatibor Lončar razgovarao je danas sa predstavnicima svih sindikata iz oblasti zdravstva o prioritetima zajedničkih aktivnosti u cilju daljeg unapređenja položaja zdravstvenih radnika, saopštilo je resorno ministarstvo. Na sastanku je postignuta puna saglasnost u vezi sa daljim radom na ostvarivanju poboljšanja materijalno-radnog statusa svih zaposlenih u zdravstvu i usaglašeni su predlozi šta su prioriteti u ovom pogledu i kojom dinamikom će se ostvarivati. U skladu sa navedenim odmah za sledeću nedelju je zakazan sastanak sa predstavnicima PIO fonda. Potvrđeno je da se će predstavnici Vlade Srbije, Ministarstva zdravlja i Ministarstva finansija zajedno sa predstavnicima sindikata nastaviti razgovore o unapređenju sistema Iskra i obračuna plata zdravstvenih radnika. Na današnjem sastanku razmatrana je i pojava koja je uočena prethodne nedelje u bolnicama na jugu Srbije i u Šumadiji da su se osobe van zdravstvenog sistema raspitivale kod zaposlenih u ovim bolnicama kakav bi akcident mogao da se isprovocira kako bi došlo do žrtava među pacijentima što bi izazvalo nesaglediv osećaj straha i uznemirenosti kod građana Srbije. Doneta je odluka o hitnom sastanku sa direktorima svih zdravstvenih ustanova ovim povodom, kao i da se u svim zdravstvenim ustanovama organizuju pojačane kontrole, zaključuje se u saopštenju Ministarstva zdravlja.
Najnovije vesti
Bez vode Ulica Mihajla Pupina od Karađorđeve do Ulice Svetog Save
- 26 Jun, 2026
- 18 minuta ranije
Kralj Čarls platio porez skoro 15 miliona evra
- 26 Jun, 2026
- 29 minuta ranije
Vulin: Naš zahtev za referendumom o evropskom putu je zahtev Srbiji i Srbima da se suoče sa sobom
- 26 Jun, 2026
- 48 minuta ranije
Fudbaleri Ekvadora pobedili Nemačku za nokaut fazu Svetskog prvenstva, Obala Slonovače nadigrala Kurasao
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
