EPS od danas zatvara 106 šaltera za naplatu električne energije
Elektroprivreda Srbije (EPS) od danas zatvara 106 blagajni za naplatu računa za struju, a do 1. februara 2025. godine ostaće da radi još pet blagajni u gradovima gde su ostvareni i najveći prometi i najveći broj transakcija, a to su Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Niš i Kraljevo.
- 01 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Iz EPS-a su objasnili da se šalteri ukidaju zbog unapređenja poslovanja, digitalizacije i smanjenja troškova, i naveli da će građani račune, osim elektronski, moći da plaćaju na šalterima Pošte Srbije, banaka i drugih platnih institucija, dok će šalteri i dalje građanima biti dostupni za reklamacije. Izvršni direktor "EPS Snabdevanja" Aleksandar Bjeličić za RTS je ranije rekao da je ova odluka bila očekivana pošto 13 odsto korisnika račune plaća na šalterima Elektrodistribucije Srbije. Istakao je da je Banka Poštanska štedionica ponudila proviziju od 30 dinara građanima koji plaćaju na njihovim šalterima EPS-ove račune za sve iznose do 6.000 dinara. Dodao je da će građani koji budu plaćali račune putem portala EPS-a dobiti popust od 30 dinara, pošto toliko iznosi provizija, što će biti na snazi do 31. oktobra sledeće godine, a već imaju i popust od pet odsto zbog elektronskog plaćanja.
Najnovije vesti
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Stanković: Moramo da poradimo na taktičkim i tehničkim sitnicama
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
