Vučević na otvaranju fabrike grafenskih nanocevi u S.Pazovi,investicija od 40 mln €
Premijer Srbije Miloš Vučević stigao je danas u Staru Pazovu, gde prisustvuje svečanom otvaranju postrojenja za proizvodnju luksemburške kompanije OCSiAI, najvećeg svetskog proizvođača grafenskih nanocevi.
- 29 Oktobar, 2024
- 1 godina ranije
Postrojenje za proizvodnju grafonskih nanocevi u Srbiji prostire se na površini od 10.000 metara kvadratnih, zapošljavaće 200 ljudi, a ukupna vrednost investicije je 40 miliona evra. Otvaranju će, kako je najavljeno iz kompanije, prisustvovati i izvršni direktor OCSiAI grupe Konstantin Notman, predsednik Upravnog odbora OCSiAI grupe Piter Kunio i ambasador Luksemburga u Srbiji Mark Hubš. Postrojenje kompanije OCSiAl u Srbiji će zbog svojih operacija biti jedinstveno u svetu i očekuje se da će imati pozitivan uticaj na razvoj automobilske, vazduhoplovne, elektronske, građevinske, naftne, gasne i drugih industrija, navode iz OCSiAI grupe. Takođe ističu da projekat ima veliki izvozni potencijal i nudi nove mogućnosti za zapošljavanje. Postrojenje je projektovano uz poštovanje principa zaštite životne sredine i koristiće u potpunosti električnu energiju dobijenu iz hidroelektrana. Grafenske nanocevi visokog kvaliteta i jedinstvenih karakteristika koje proizvodi OCSiAl koriste se u proizvodnji novih materijala i poboljšavaju specifična svojstva više od 50 odsto svih industrijskih materijala na svetskom tržištu. Kompanija je osnovana 2010. godine u Luksemburgu i prisutna je u više od 50 zemalja širom sveta.
U nedelju bez vode od 6:30 do 14 sati Pančevo i sela
Najnovije vesti
Kajsije preplavile tezge na Zelenoj pijaci
- 25 Jun, 2026
- 14 minuta ranije
Saveti lekara za bezbednije podnošenje letnjih vrućina
- 25 Jun, 2026
- 15 minuta ranije
U Privrednoj komori Srbije održana konferencija Serbia Goes Green
- 25 Jun, 2026
- 21 minuta ranije
Železničar sačuvao lidera odbrane: Milikić produžio saradnju
- 25 Jun, 2026
- 2 sati ranije
