Atletika kao sport za zdrav razvoj deteta
Bavljenje sportom je veoma značajno naročito u ranom uzrastu. Zoran Kocić trener u Atletskom klubu Tamiš savetuje roditelje da mališane upišu da treniraju kraljicu sportova bar u jednom periodu života jer razvija motoričke sposobnosti i povoljno utiče na razvitak deteta.
- 21 Oktobar, 2024
- 1 godina ranije
Sport ima višestrukti povoljan uticaj na razvoj deteta. U Atletskom klubu Tamiš ističu da je važno da se deca bave sportom, naročito atletikom jer će ovaj sport povoljno uticati na razvijanje motoričkih sposobnosti, kao i na koštani sistem.
Zoran Kocić – trener u AK „Tamiš“
- Atletika ima 25 dispciplina u muškoj I 25 disciplina u ženskoj konkureniciji I veoma je bitna za razvoj motorčkih sposobnosi ali I za koštano zglobni sistem. Ima sam mnogo slučajeva da roditelje decu koja treniraju druge spootove dovode na kondicione treninge na atletiku kod nas. Moja preporuka jeste da deca bar dve godine treniraju atletiku jer tada može da se primeti razlika kada krenu na neki drugi sport
Desetogodišnja atletičarka Tamiša Una Vojvodić uživa na trenizima i odlučila se za bacačke discipline. Do sada je osvajala medalje a za atletiku se odlučila zbog prijatelja i zato što voli da baca vorteks.
Una Vojvodić – atletičarka AK Tamiš
- Volim da treniram atletiku zato što mi ona najbolje ide. Volim da idem I na takmičenja jer je vrlo zabavno a upoznaom I nove drugare
U Atletskom klubu Tamiš veliki broj dece svih uzrasta trenira različite discipline i ostvaruje sjajne rezultate. Među njima ima i onih koju su osvajači najviših odličija na državnim i takmičenjima u inostranstvu.
U Pančevu održan 15. festival „Pančevo – grad igre“
Najnovije vesti
PU "Bambi" Opovo: Istaknute liste primljene dece u vrtiće
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Sakule bez vode
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Opekotine od sunca izuzetno opasne po pse
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Pančevo: Uhapšen sa 92 grama amfetamina
- 25 Jun, 2026
- 2 sati ranije
