Odbojkašice Srbije i u drugom prijateljskom meču u Beogradu savladale Češku
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Češke rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:23, 25:22 u prijateljskom meču u Beogradu.
- 14 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Foto: OSS
U prvom prijateljskom duelu dve selekcije, koji je takođe bio zatvoren za javnost, Srbija je u četvrtak slavila sa 3:1, po setovima 25:17, 19:25, 25:21 i 25:19.
Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Aleksandra Uzelac sa 21 poenom, dok je Nina Čajić zabeležila 14. U reprezentaciji Češke najbolja je bila Monika Brancuska sa 17 poena.
Ovi mečevi su poslužili odbojkašicama Srbije i Češke kao priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo, koje će biti održano od 21. avgusta do 6. septembra u Azerbejdžanu, Turskoj, Švedskoj i Češkoj.
Odbojkašice Srbije će do polaska u Brno trenirati u Beogradu. Srbija će na EP igrati u grupi B u Brnu protiv Češke, Austrije, Ukrajine, Bugarske i Grčke.
Plasman u osminu finala EP izboriće po četiri najbolje plasirane reprezentacije iz svake grupe.
Evropski šampion izboriće učešće na OI 2028. u Los Anđelesu
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Đoković igra sutra od 18.30 časova protiv Tirantea u drugom kolu Sinsinatija
- 14 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Fudbaleri Leha u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope
- 14 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Odbojkašice Srbije i u drugom prijateljskom meču u Beogradu savladale Češku
- 14 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Muška kadetska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila Češku na Evrobasketu
- 14 Avgust, 2026
- 1 hour ago
