MŠ “Pančevo” formirala sva odeljenja posle julskog upisnog roka
Nakon julskog upisnog kruga u Mašinskoj školi “Pančevo” popunjenost je skoro 100 procentna. Formirano je svih 11 odeljenja, a ostalo je još dva mesta za operatera mašinske obrade i tri za mašinskog tehničara motornih vozila. Sa otvaranjem Trening centra praktičan deo nastave obavljaće se u toj zgradi, te se više neće nalaziti u Ulici Žarka Zrenjanina.
- 06 Jul, 2026
- 1 month ago
Mašinska škola “Pančevo” i ove godine bila je na vrhu lista želja mnogih svršenih osnovaca. Nakon julskog upisnog roka u školi je formirano svih 11 odeljenja prve godine, ali je ostalo par praznih mesta do maksimalne popunjenosti. Za obrazovne profile operater mašinske obrade, u školi je ostalo još dva mesta i mašinski tehničar motornih vozila tri mesta.
Ove školske godine granica za upis na četvorogodišnje smerove ostala je ista, što znači da je broj potrebnih bodova 50 i to je ujedno granica između trećeg i četvrtog stepena. Od sledeće godine biće izvesnih promena te će osmacima trebati veći broj poena za upis u srednje stručne škole.
Otvaranjem Trening centra u Mašinskoj školi “Pančevo” stiču se još bolji uslovi u kojima će učenici moći da obavaljaju i praktičan deo nastave. Osim savremene opreme u centru će dolaziti i instruktori iz raznih kompanija, te će na taj način dualno obrazovanje moći da se realizuje i u školi.
Najnovije vesti
Srpski fudbaler Filip Kostić potpisao za PSV
- 06 Avgust, 2026
- 7 minuta ranije
Kadetska rukometna reprezentacija Srbije poražena od Austrije na Evropskom prvenstvu
- 06 Avgust, 2026
- 10 minuta ranije
Salah zvanično potpisao dvogodišnji ugovor sa Trabzonom
- 06 Avgust, 2026
- 14 minuta ranije
Jokić predvodi Srbiju protiv Islanda i Italije, na spisku Milutinov i Gudurić
- 06 Avgust, 2026
- 20 minuta ranije
