Predsednik Vučić: Važan sastanak sa Fon der Lajen, Koštom, Makronom i Mercom o EU perspektivi Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas imao važan sastanak sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom, predsednikom Francuske Emanuelom Makronom i kancelarom Nemačke Fridrihom Mercom u Tivtu o evropskoj budućnosti Srbije kao i da je naglasio značaj očuvanja kredibilne politike proširenja i jasne evropske perspektive za zemlje Zapadnog Balkana.
- 05 Jun, 2026
- 1 month ago
Foto:Tanjug
"Važan sastanak sa Ursulom fon der Lajen, Antoniom Koštom, Emanuelom Makronom i Fridrihom Mercom o evropskoj budućnosti Srbije, procesu proširenja Evropske unije i koracima koje preduzimamo u okviru naše reformske agende", naveo je Vučić na instagram nalogu buducnostsrbijeav.
Vučić je istakao da je govorio o aktivnostima koje Srbija sprovodi u cilju ispunjavanja obaveza iz pristupnog procesa, uključujući reforme u oblasti vladavine prava, izbornog zakonodavstva i primenu preporuka relevantnih evropskih institucija.
"Istakao sam da će Srbija ispuniti sve preporuke Venecijanske komisije, u skladu sa evropskim standardima", dodao je Vučić.
Najnovije vesti
Danilović i Živojinović završili Evrobasket, Srbija do kraja sa desetoricom
- 28 Jul, 2026
- 1 hour ago
Vučić sutra sa delegacijom UFC na čelu sa Dejnom Vajtom
- 28 Jul, 2026
- 1 hour ago
Joško Gvardiol produžio ugovor sa Mančester sitijem
- 28 Jul, 2026
- 1 hour ago
Manćini novi selektor fudbalera Italije, Ranijeri tehnički direktor Saveza
- 28 Jul, 2026
- 1 hour ago
