Predsednik Vučić: Idem u Crnu Goru, važno je da predstavljam Srbiju, tamo ću reći sve što imam
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas posle sastanka sa predsednikom Evropskog saveta Antonijom Koštom da će otići u Crnu Goru na samit EU-Zapadni Balkan uprkos upozorenju BIA da je njegov život ugrožen i istakao da je važno da tamo predstavlja Srbiju, kao i da će u Tivtu reći reći sve što ima.
- 04 Jun, 2026
- 1 week ago
Foto:Tanjug
"Što se tiče Bezbednosno-informativne agencije, dobio sam pismeno, pročitao, nisam o tome naravno pričao sa gospodinom Koštom, idem u Crnu Goru i veoma je važno da predstavljam Srbiju, tako da sve je normalno", rekao je Vučić na zajedničkoj konferenciji za novinare sa Koštom. On je tako odgovorio na pitanje novinara da li je video upozorenje BIA da je zbog delovanja kriminalnih klanova u Crnoj Gori njegov život ugrožen i da ne treba da ide u Tivat, kao i pitanje da li će uvažiti procenu bezbednosnih službi i odustati od puta koji nosi ozbiljnu bezbednosnu pretnju, i da li je o toj bezbednosnoj pretnji razgovarao sa Koštom. Vučić je istakao da će o drugim stvarima govoriti u Crnoj Gori, a ne u Beogradu. "Nego ću da odem dole i da u lice kažem sve što imam oko raznih tih igara gde je Srbija predstavljena kao mala Rusija, a oni kao baltičke zemlje otprilike, uvek ugroženi od nas i tako dalje. Dakle, o tome ću da govorim, ali u Crnoj Gori. Znate, pošto se ja ne plašim da govorim istinu, i o tome ću dole da govorim", rekao je Vučić.
Najnovije vesti
FIFA rang lista: Fudbalska reprezentacija Srbije pala na 43. mesto, Argentina prva
- 11 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Fudbaler Crvene zvezde Adem Avdić uspešno operisan
- 11 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Tri crvena kartona i pobeda fudbalera Meksika protiv Južne Afrike na otvaranju Mundijala
- 11 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Kapiten Japana Vataru Endo zbog povrede propušta Svetsko prvenstvo
- 11 Jun, 2026
- 6 sati ranije
