Mlade Britanke nemaju pozitivan stav o muškarcima
Samo 35 odsto Britanki mlađih od 25 godina ima pozitivno mišljenje o muškarcima, pokazala je nova anketa kompanije "Merlin Strategy" za časopis "New Statesman".
- 18 April, 2026
- 1 month ago
Istraživanje je navelo da je svega 11 odsto ispitanica izrazilo "veoma pozitivan" stav, dok su mlade žene znatno sklonije negativnim percepcijama u poređenju sa starijim generacijama, preneo je "Independent".
Prema rezultatima, žene mlađe od 30 godina imaju oko tri puta veću verovatnoću da imaju negativan stav o muškarcima nego žene starije od 30 godina.
Anketa takođe navodi izražene razlike u političkim i ekonomskim stavovima između polova - mlade žene su za 26 procentnih poena manje sklone da pozitivno gledaju na kapitalizam u poređenju sa mladim muškarcima, kao i manje optimistične u pogledu ličnih ekonomskih izgleda.
Ispitanice su u većoj meri izrazile sumnju da ekonomija funkcioniše u njihovu korist, kao i veću zabrinutost za budućnost, dok deo njih navodi i negativna iskustva i percepcije u odnosima sa muškarcima, uključujući stavove o društvenim i političkim pitanjima.
U okviru ankete prikupljena su i lična svedočenja ispitanica u kojima se navode zabrinutosti zbog ponašanja vršnjaka i uticaja onlajn sadržaja na stavove mladih.
Izvor: Tanjug
Rekordna cena slike Kloda Monea
Najnovije vesti
U Alibunaru 17. juna Sajam zapošljavanja
- 13 Jun, 2026
- 19 minuta ranije
Četvrti Oldtajmer skup okupio ljubitelje starih automobila
- 13 Jun, 2026
- 49 minuta ranije
ANS najoštrije osuđuje brutalne pretnje Gorana Ješića televiziji Arena Sport.
- 13 Jun, 2026
- 1 hour ago
Istorijski kik-boks meč Miloša Cvjetićanina očekuje se večeras oko 22.30 časova
- 13 Jun, 2026
- 3 sati ranije
