Izložba LAJFLAJN Ditera Mamela u Narodnom muzeju Pančevo do 30. septembra
- 11 Septembar, 2024
- 1 godina ranije
U Narodnom muzeju Pančevo u toku je izložba LAJFLAJN nemačkog umetnika Ditera Mamela, koja detaljno istražuje migracije i stradanje civila kroz inovativnu tehniku slikanja. Ovaj jedinstveni umetnički projekat može se pogledati do 30. septembra, nakon kojeg se seli u centralni muzej podunavskih Švaba u Ulmu.
Izložba umetnika Ditera Mamela pod nazivom LAJFLAJN, inspirisana temama migracija i stradanja civila, stigla je u Narodni muzej Pančevo,nakon uspešnog priklazivanja u Nacionalnom umetničkom muzeju u Temišvaru. Mamelova dela duboko su prožeta ličnom istorijom njegove porodice, banatskih Švaba, koja je tokom i nakon Drugog svetskog rata doživela egzodus iz južnog Banata.
Tehnika koju je umetnik primenio u izradi svojih dela izdvaja se po inovativnosti – slikao je kombinacijom ulja i mastila na mokrim, položenim platnima, kako se boja ne bi slivala. Sama izložba je koncipirana kroz nekoliko faza, inspirisanih njegovim neposrednim iskustvom i susretima sa migracijama i životom migranata.
Ova izložba nosi poseban značaj za mlade, jer podstiče razumevanje da su migracije univerzalno iskustvo koje je, na ovaj ili onaj način, obeležilo život svakog čoveka tokom istorije.
Nakon Pančeva, izložba će u maju sledeće godine po treći put biti predstavljena u Ulmu, u Centralnom muzeju podunavskih Švaba. Publika u Pančevu imaće priliku da pogleda izložbu do 30. septembra u Narodnom muzeju.
Suzbijanje komaraca u Vršcu i okolini
Najnovije vesti
Vučić danas sa delegacijom UFC na čelu sa Dejnom Vajtom
- 29 Jul, 2026
- 1 hour from now
Rasvetljena teška krađa u okolini Pančeva, uhapšen osumnjičeni
- 29 Jul, 2026
- 3 minuta ranije
Predsednik Vučić sutra obilazi Stakleni vidikovac "Kablar" kod Čačka
- 29 Jul, 2026
- 6 minuta ranije
Helikopter gasio požar u Deliblatskoj peščari
- 29 Jul, 2026
- 8 minuta ranije
