Vapenski: Motivacija je na visokom nivou, očekujem pobedu protiv Primorca
Vaterpolista Radničkog Boris Vapenski izjavio je da očekuje pobedu svog tima protiv Primorca u prvom meču četvrtfinala Kupa Evrope.
- 17 Mart, 2026
- 2 months ago
Foto: KVK Radnički / Filip Roganović
Utakmica između Primorca i Radničkog biće odigrana sutra od 18 sati u Kotoru.
Vaterpolisti Radničkog i Primorca su ove sezone odigrali dva meča u regionalnoj Premijer ligi, a klub iz Kragujevca je slavio u oba duela, 13:7 i 15:9.
"Očekujem pobedu. Slavili smo u oba ovogodišnja duela, pa verujem u isti ishod. Sigurno je da će Primorac biti dosta agresivniji, igraju kod kuće i imaće veliku podršku publike, ali smatram da se mi pitamo, kao i u prethodna dva meča, i da moramo da nametnemo naš ritam", rekao je Vapenski, preneo je zvanični sajt kluba.
On je naveo da u ekipi Radničkog ne beže od uloge favorita, ali naglašava da njegov tim ima respekt prema protivniku.
"Biće sigurno teže nego u prethodnim susretima, ali ako pokažemo istu želju, energiju i disciplinu, verujem da pobeda neće dolaziti u pitanje. Motivacija je na visokom nivou i to je naš adut. Primorac igra pokretljivo, sa specifičnim 'grčko-crnogorskim' sistemom, ali smatram da imamo rešenja i za njihovu odbranu i za napad", zaključio je Vapenski.
Revanš duel je na programu 28. marta u Kragujevcu.
Izvor: Tanjug
Čukarički promovisao novog trenera Marka Jakšića
Najnovije vesti
Koncert "Venac igra u čast Vidovdana" 11. juna u Pančevu
- 11 Jun, 2026
- 59 minuta ranije
Vršac: Otvaranje izložbe "Konfučijev rodni kraj - Prijateljski Šandong" 13. juna
- 11 Jun, 2026
- 1 hour ago
Vršac: Mesec roditeljstva obeležen u Gradskom parku uz osmehe, igru i podršku porodicama
- 11 Jun, 2026
- 1 hour ago
Vršac: Mladi vozači učili o bezbednosti u saobraćaju
- 11 Jun, 2026
- 1 hour ago
