JKP "Drugi oktobar" Vršac formiralo privremeno prihvatilište za ugrožene divlje životinje
U okviru brige o očuvanju prirode i životinjskog sveta, Javno-komunalno preduzeće Drugi oktobar iz Vršac formiralo je privremeno prihvatilište za ugrožene divlje životinje. U ovom prihvatilištu zbrinjavaju se povređene i iscrpljene životinje, koje se nakon oporavka vraćaju u svoje prirodno stanište na području Vršačke planine.
- 17 Mart, 2026
- 2 months ago
FOTO: RTV Pančevo
Briga o životnoj sredini i očuvanje biodiverziteta deo je aktivnosti koje sprovodi Javno-komunalno preduzeće Drugi oktobar iz Vršca. U okviru tih aktivnosti formirano je i privremeno prihvatilište za ugrožene divlje životinje i ptice, namenjeno zbrinjavanju jedinki koje su povređene ili pronađene van svog prirodnog staništa.
U prihvatilištu se životinjama obezbeđuju osnovni uslovi za oporavak smeštaj, hrana i neophodna nega. Nakon što se oporave, životinje se vraćaju u prirodu, najčešće na područje Vršačke planine, koje predstavlja prirodno stanište velikog broja životinjskih vrsta.
Ovakav vid zaštite divljih životinja ima veliki značaj za očuvanje prirodne ravnoteže i biodiverziteta ovog područja. Kroz rad prihvatilišta, Javno-komunalno preduzeće Drugi oktobar aktivno doprinosi zaštiti životinjskog sveta i očuvanju prirodnog bogatstva Vršačkih planina.
Najnovije vesti
Odbojkaši Srbije bolji od svetskog vicešampiona Bugarske u Ligi nacija
- 14 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Šampionat sveta za srednjoškolce u košarci svečano otvoren na Zlatiboru
- 14 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Srbiji osam zlatnih medalja na bokserskom “Kupu nacija” u Vrbsu
- 14 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Fudbaleri Nemačke ubedljivo savladali Kurasao na startu Mundijala
- 14 Jun, 2026
- 4 sati ranije
