Vojvodina u polufinalu Kupa Srbije, Gočmanac odbranio četiri penala fudbalerima Trajala
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se polufinale Kupa Srbije, pošto su u Novom Sadu u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja penala pobedili Trajal iz Kruševca ukupnim rezultatom 3:1.
- 04 Mart, 2026
- 3 months ago
Foto: FK Vojvodina
Meč je u regularnom delu završen bez pobednika, 1:1. Jedini gol za Vojvodinu postigao je Milutin Vidosavljević u 71. minutu. Strelac za Trajal bio je kapiten Lazar Nikolić u 88. minutu.
Vojvodina je imala šansu da dođe do pobede u regularnom delu meča, ali Džon Meri nije iskoristio penal za novosadski klub u 90+6. minutu.
Golman Vojvodine Matija Gočmanac odbranio je potom četiri jedanaesterca fudbalerima Trajala u penal seriji. Gočmanac je odbranio penale Lazaru Nikoliću, Igoru Cvetojeviću, Davidu Iviću i Nikoli Bogdanoviću.
Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Marko Veličković i Milutin Vidosavljević. Udarac Lazara Ranđelovića sa 11 metara završio je preko gola, dok je golman Trajala Aleksandar Simić zaustavio šut Lukasa Barosa.
Plasman u polufinale Kupa Srbije ranije danas su izborili fudbaleri ubskog Jedinstva, koji su posle boljeg izvođenja penala savladali Zemun ukupnim rezultatom 8:7 (2:2). Kasnije će igrati Grafičar i Mačva, dok je poslednji duel četvrtfinala Kupa Srbije na programu sutra od 14.45 časova, a sastaće se Novi Pazar i Crvena zvezda.
Trofej Kupa Srbije brane fudbaleri Crvene zvezde.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Kadeti Srbije poraženi od Australije na startu Svetskog prvenstva u košarci
- 27 Jun, 2026
- 36 minuta ranije
Vučević: Na skupu ćemo govoriti o budućnosti Srbije, dosta je bilo podela
- 27 Jun, 2026
- 37 minuta ranije
Fudbaleri Vojvodine odigrali nerešeno protiv Ararata u prijateljskoj utakmici
- 27 Jun, 2026
- 43 minuta ranije
Sutra potpisivanje ugovora za završne radove na Hramu Sv.Save, prisustvovaće predsednik Vučić
- 27 Jun, 2026
- 52 minuta ranije
