Gradonačelnik i predsednik Skupštine Pančeva čestitali Dan grada
- 08 Novembar, 2025
- 7 months ago
Grad Pančevo proslavlja 8. novembar kao Dan grada, jer je Srpska vojska prvog bataljona Drugog pešadijskog puka Moravske divizije, predvođena kapetanom Petrom Aračićem, na ovaj dan, 1918. godine, oslobodila Pančevo, što je bio i početak oslobađanja Banata i i njegovo dugo čekano prisjedinjenje Kraljevini Srbiji.
Tim povodom Gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović i Predsednik Skupštine grada Pančeva Tigran Kiš uputili su čestitke svim sugrađankama i sugrađanima, poručivši da Pančevo i dalje ostaje grad koji se razvija, čuva svoju tradiciju i gradi budućnost uz podršku zajednice.„Ponosni smo na sve što je Pančevo bilo i što jeste danas – grad kulture, industrije, tolerancije i vrednog rada. Današnji dan je prilika da slavimo, ali i da se podsetimo da je naš zajednički zadatak da grad ostavimo još bolji generacijama koje dolaze“, navedeno je u čestitki.
Najnovije vesti
Uahbi: Maroko je ušao u novu dimenziju, moramo da verujemo da možemo do titule
- 25 Jun, 2026
- 7 minuta ranije
Barbarez objasnio reakciju Džeka, pa poručio: Mali smo, ali nas ima, slavićemo sedam dana kad se vratimo
- 25 Jun, 2026
- 11 minuta ranije
Nejmar: Plakao sam u svlačionici, zahvalan sam Bogu što mogu da pomognem Brazilu
- 25 Jun, 2026
- 25 minuta ranije
Madona se preselila u London
- 25 Jun, 2026
- 33 minuta ranije
