Đoković pobedio Norija za plasman u osminu finala US opena i novi rekord
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala US opena pobedom nad Britancem Kameronom Norijem rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:7 (4), 6:2, 6:3.
- 30 Avgust, 2025
- 11 months ago
Foto: Tanjug / AP Photo/Adam Hunger
Đoković je posle četiri seta i dva sata i 49 minuta uspeo da sedmi put u karijeri nadigra Britanca. Zabeležio je i 192. trijumf na grend slemovima koji se igraju na betonu, čime je prestigao Rodžera Federera i postao apsolutni rekorder.
Đoković je u sedmom gemu prvog seta iskoristio treću brejk loptu, da bi u 10. gemu iskoristio prvu set loptu i stigao do prednosti.
U drugom setu nije bilo brejkova i pobednik se odlučivao u taj brejku, u kom je Nori slavio 7:4 i izjednačio.
Nori je u prvom brejku trećeg seta napravio prvi brejk na meču, ali je Đoković odgovorio odmah u narednom gemu, i ubedljivom igrom u nastavku i brejkovima u četvrtom i osmom gemu ponovo poveo u setovima.
Srpski teniser je u drugom gemu četvrtog seta napravio brejk, zadržao svoj servis do kraja seta i u devetom gemu iskoristio prvu meč loptu i izborio plasman u finale.
U borbi za četvrtfinale srpski teniser igraće protiv Nemca Jana Lenarda Šrufa, koji je sa 3:0 eliminisao Fransisa Tijafoa.
Najnovije vesti
Saša Ilić sa ponosom, ali i tugom posle Hetafea: Zbog naivnih golova u Madridu ne idemo u Ligu konferencije
- 27 Avgust, 2026
- 8 sati ranije
Fudbaleri Partizana pobedili Hetafe, ali ostali bez plasmana u Ligu konferencije
- 27 Avgust, 2026
- 9 sati ranije
Brazilac Dos Santos i Amerikanka Rasel oborili svetske rekorde na mitingu u Cirihu
- 27 Avgust, 2026
- 9 sati ranije
Predsednik Vučić u petak u poseti Mačvanskom okrugu
- 27 Avgust, 2026
- 9 sati ranije
