Republičko takmičenje srednjoškolaca majstora hrane
U Tehničkoj školi „23. maj“ iz Pančeva održava se 24. Republičko takmičenje u oblasti prerade i proizvodnje hrane. Na njemu učestvuju srednjoškolci završnih razreda koji odmeravaju snage sa vršnjacima iz 27 škola širom Srbije.
- 18 April, 2026
- 1 month ago
FOTO: RTV Pančevo
Takmičenje se odvija u tri kategorije u oblasti prerade i proizvodnje hrane za koje se prijavio 41 učenik u prostorijama Tehničke škole, izuzev mesara, koji zbog specifičnosti zadatka koji imaju koriste prostor mesare u Dobanovcima navela je Marija Petković direktorka Tehničke škole “23”Maj iz Pančeva.
Posle teorijskog dela, takmičari pokazuju znanje kroz praktične zadatke. Mesari rade okoštavanje buta, pekari izrađuju duplu pletenicu, dok prehrambeni tehničari u laboratoriji izvode vežbu. Na mađarskom jeziku učestvuju dva takmičara, a ceo proces nadgleda komisija sastavljena od profesora iz stručnih oblasti.
Kolektiv i učenici Tehničke škole „23. maj“ nadaju se da će jubilej 65 godina postojanja ustanove obeležiti osvajanjem jednog od prva tri mesta u svakoj kategoriji u kojoj se takmiče. Time bi se upisali na listu onih koji su ovu srednjoškolsku instituciju proslavili znanjem i umećem.
Najnovije vesti
Košarkaši Olimpijakosa u majstorici savladali Panatinaikos i osvojili titulu
- 13 Jun, 2026
- 29 minuta ranije
Odbojkaši Srbije poraženi od Brazila u Ligi nacija
- 13 Jun, 2026
- 32 minuta ranije
Rukometaši Berlina pobedili Magdeburg, Milosavljev i Marsenić u finalu Lige šampiona
- 13 Jun, 2026
- 35 minuta ranije
Italijan Domeniko Mesina nije više predsednik Sudijske komisije FSS
- 13 Jun, 2026
- 43 minuta ranije
