Dečja kreativnost u duhu Vaskrsa
U organizaciji Mesne zajednice i Doma kulture u Jabuci održana je uskršnja radionica namenjena deci svih uzrasta. Najmlađi su pravili venčiće za vrata i korpice za jaja, a kroz program su se upoznali sa tradicijom i običajima vezanim za Vaskrs.
- 31 Mart, 2026
- 2 months ago
Na Uskršnjoj radionici u Jabuci mališani su imali zadatak da naprave korpicu za jaje i ukrasni venčić za vrata. Uz sopstvene ideje, maštu i bogatstvo boja nastala su prava mala „remek-dela“. Kao i prethodne, i ova radionica imala je edukativni karakter.
Program je osmišljen tako da deca, pored izrade ukrasnih predmeta, kroz priču o Uskrsu upoznaju i običaje koji se praktikuju pred samu svetkovinu. Školarci su pokazali veliku zainteresovanost, spremno su učestvovali u razgovoru i dali tačne odgovore na postavljena pitanja o najvećem pravoslavnom prazniku Uskrsu.
Jedna od organizatorki, Jelena Prostran, najavila je da će Uskršnje radionice biti održane od 31. marta do 7. aprila u sledećim naseljima: Ivanovo, Kačarevo, BNS, Starčevo, Dolovo, Glogonj i Banatski Brestovac. O tačnom vremenu održavanja žitelji ovih mesta biće blagovremeno obavešteni.
Najnovije vesti
Prvo iznenađenje na Mundijalu: Katar u 90+4. minutu do boda protiv Švajcarske
- 13 Jun, 2026
- 5 sati ranije
Košarkaši Bešiktaša "brejkom" poveli protiv Fenerbahčea u finalu turskog šampionata
- 13 Jun, 2026
- 5 sati ranije
Predsednik Vučić poslao VAŽNU PORUKU
- 13 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Miloš Cvjetićanin poražen na Glorijevom kik-boks spektaklu u Roterdamu
- 13 Jun, 2026
- 6 sati ranije
