Najlepše je đačko doba ,nije uzalud rekao Branko Radičević
- 03 Septembar, 2024
- 1 godina ranije
Školska 2024/2025. godina počela je u ponedeljak, 2. septembra. Mnogi đaci prvaci iz Pančeva tada su se prvi put susreli sa školskim časovima, gradivom, svojim odeljenjem i učiteljicama. Među njima je i mala Sofija Stanojević, nova učenica OŠ “Branko Radičević”.
Drugog septembra 2024. Sofija Stanojević je, sada i zvanično, postala đak prvak – osnovac, učenica odeljenja 1-2. Prvi dan nastave ispunio je sva njena očekivanja i doneo joj mnogo toga lepog. Na samom početku dana, dobrodošlicu joj je, kao i ostatku odeljenja, poželela učiteljica Sanja, a zatim su se svi zajedno uputili ka učionici u kojoj će u narednim mesecima deliti mnoge zanimljive trenutke. Na školskim klupama zablistao je brižljivo pripremljeni školski pribor, a topli glas učiteljice pokrenuo je dobro poznatu magiju školskog časa. Pričalo se, pevalo, razmišljalo, nadmudrivalo, a svako od dvadesetoro prvačića, koliko ih se u tom trenutku našlo u učinioci, imao je priliku da se predstavi.
Najlepše je đačko doba – nije uzalud spevao Branko Radičević, čije ime i nosi škola u kojoj se ovaj sjajan dan odigrao. Nije, takođe, ni čudo što svima nama prvi dan škole ostaje bespovratno urezan u sećanju. Ne sumnjamo, dakle, da će Sofiji i đacima prvog dva ovaj drugi septembar predstavljati jednu lepu uspomenu – sam početak velike avanture na putu odrastanja.
Završen pančevački festival Freedom art
Najnovije vesti
Arsić: Veoma sam zadovoljna napretkom koji smo ostvarili u prethodna tri meseca
- 14 Jun, 2026
- 15 minuta ranije
Nikolić o Vojvodini: Ako ne bude Liga Evrope, cilj je da izborimo grupnu fazu Lige konferencije
- 14 Jun, 2026
- 19 minuta ranije
Terzić o Zvezdinim planovima: Kontinuitet u Evropi, 4. zvezdica i rekonstrukcija stadiona ključni ciljevi
- 14 Jun, 2026
- 24 minuta ranije
Predsednik Vučić od 15. do 17. juna u zvaničnoj poseti Gruziji
- 14 Jun, 2026
- 26 minuta ranije
