Zemljotres na Novom Zelandu
VELINGTON, 22. februar 2011. (FoNet) - Pedesetogodišnja Tamara, medicinska sestra poreklom iz Srbije koja živi u Krajstčerču, izvučena je danas iz ruševina u kojima je provela skoro dvanaest sati nakon što je taj grad u Novom Zelandu pogodio najsnažniji zemljotres u istoriji te zemlje, saznaje Blic.
U jakom zemljotresu koji je pogodio Krajstčerč, drugi po veličini grad na Novom Zelandu, poginulo je najmanje 65, a oko 200 ljudi je zarobljeno u ruševinama, saopštili su zvaničnici.
Prvobitno se strahovalo da je državljanka Srbije nastradala, a naša ambasada u Australiji je tu informaciju dobila od naših građana koji žive na Novom Zelandu.
Ambasadorka Srbije u Australiji Neda Maletić potvrdila je da je državljanka Srbije, koja se pominjala kao žrtva zemljotresa na Novom Zelandu, živa i da su je spasioci izvukli iz ruševina zgrade u kojoj je radila.
Marketing
Kontakt
Mapa sajta
Login












